اکسپرس زمینی
 ارسال زمینی

ارسال زمینی

ارسال زمینی، سرویس انتقال سریع بسته‌ها از طریق مسیرهای زمینی و خودروها است که در کنار ارائه خدمات درب‌به‌درب، برای فرستنده و گیرنده صرفه‌جویی در زمان و هزینه را به همراه دارد. فرستنده می‌تواند به صورت آفلاین، از طریق تماس با نزدیکترین نمایندگی تیپاکس و یا بر بسترهای آنلاین نظیر وب سایت تیپاکس، پلتفرم ای تیپاکس یا اپلیکیشن مای تیپاکس، سفارش خود را ثبت کند. لازم به ذکر است که اطلاعات نزدیکترین نمایندگی از طریق وب‌سایت تیپاکس در اختیار همه مشتریان قرار دارد. 
پس از ثبت سفارش، در صورت انتخاب تحویل درب به درب، تیپاکس یار خود را به محل حضور فرستنده رسانده و بسته را از او دریافت می‌کند. بسته مشتری در حضور او باز شده و شرایط مجاز و غیرمجاز بسته برای جمع‌آوری بررسی می‌شود. بسته‌های مجاز، آنهایی هستند که از نظر قانونی، طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و همچنین قوانین و مقررات شرکتی، هیچ محدودیتی برای جمع‌آوری و توزیع آنها وجود ندارد. محمولات غیرمجاز نیز بسته‌هایی هستند که هم از نظر قانونی(طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران) و هم طبق قوانین و مقررات تیپاکس، محدودیت و ممنوعیت جمع‌آوری و توزیع دارند که لیست این کالاها در صفحه ممنوعات ارسال وب‌سایت تیپاکس موجود است.
پس از تایید صحت محتوای بسته جهت ارسال، اطلاعات مشتری (فرستنده) و همچنین اطلاعات بسته، در نرم‌افزار جت ثبت شده و رسید دریافت بسته به مشتری تحویل داده می‌شود. در نهایت، پس از انجام مراحل ارسال، بسته به گیرنده تحویل داده می‌شود. این سرویس برای کلیه مشتریان حقیقی و حقوقی قابل استفاده بوده و مشتریان می‌توانند با خیال آسوده، ارسال بسته‌های خود را به تیپاکس بسپارند.
در این سرویس، بسته‌ها توسط کامیونت و یا وانت‌های تیپاکس جابه‌جا شده و به مقصد می‌رسند. زمان ارسال، طبق فاصله مبدا و مقصد، از یک تا پنج روز کاری متغیر است که ارسال‌ بسته‌های درون شهری کمترین زمان و ارسال‌های شهرستان به شهرستان، بیشترین زمان را به خود اختصاص می‌دهند. از زمان ثبت سفارش تا رسیدن آن به دست گیرنده، امکان رهگیری بسته از طریق وب‌سایت تیپاکس، پلتفرم ای تیپاکس و اپلیکیشن مای تیپاکس فراهم است. به این ترتیب که پس از ثبت سفارش، کد رهگیری برای فرستنده و گیرنده ارسال شده و هر کدام از این افراد می‌توانند با وارد کردن کد رهگیری خود در قسمت رهگیری از وضعیت بسته خود مطلع شوند.

با توجه به اهمیت وجود بسته‌بندی مناسب برای مرسوله‌ها، تیپاکس امکان بسته‌بندی را نیز برای مشتریان خود فراهم کرده است. بنابراین مشتری می‌تواند درصورت تمایل، درخواست بسته‌بندی کالای خود را نیز هنگام ثبت سفارش مطرح کند. هزینه ارسال بسته‌ها در این روش، با در نظر گرفتن وزن حجمی بسته، فاصله مبدا و مقصد، ارزش بسته و خدمات ارزش افزوده محاسبه شده و ثابت نیست. برای جلب رضایت مشتریان و همچنین حفاظت از دارایی‌های آنها، تمامی بسته‌ها از 400 هزارتومان تا 60 میلیون تومان جبران خسارت شده و در صورت بروز خسارت برای بسته‌های مجاز، به اندازه مبلغ تعیین شده برای خسارت، جبران می‌شود. در صورت بروز خسارت، مشتریان می‌توانند از طریق تماس با شماره 8457-021 و یا مراجعه به وب سایت تیپاکس، نسبت به ثبت شکایت اقدام کنند تا درخواستشان مورد بررسی قرار گیرد.

   
بسته‌بندی

بسته بندی

دارد
پیگیری آنلاین

پیگیری آنلاین

فعال
وسیله ارسال

وسیله ارسال

کامیونت
نوع ارسال

نوع ارسال

درب به درب
زمان ارسال

زمان ارسال

1 تا 3 روز کاری

آیا به سرویس جدیدی نیاز دارید؟ درخواست خود را برای بررسی برای ما ارسال کنید.

پیشنهاد سرویس جدید

 • تحویل درب به درب مرسولات بین 1 تا 3 روز کاری، بر اساس مسافت تا مقصد انجام می‌شود.
 • روزهای ارایه خدمات: از شنبه تا پنج شنبه. روزهای جمعه و تعطیلات رسمی، ارایه خدمات نداریم.
 • استثناها: ممنوعات پستی و کالای قاچاق و مواد قابل اشتعال و انفجار تحت پوشش نیستند.
 • ارایه خدمات پرداخت در محل(COD): امکان دریافت وجه کالای فروش رفته از مشتریان و واریز به حساب مراکز تجاری و فروشگاه‌های اینترنتی وجود دارد.
 • امکان ارایه خدمات بسته بندی در محل نمایندگی‌های تیپاکس وجود دارد.
 • پس از تحویل بسته به نمایندگی تیپاکس، پیامک دریافت و تحویل آن ارسال می‌شود.

 1. زمان تقریبی دریافت بسته در حالت اکسپرس زمینی چقدر است؟
  • تهران به تهران: برای سفارش‌های Same Day در همان روز و برای Next Day یک روز کاری
  • تهران به شهرستان (راه نزدیک): یک تا دو روز کاری
  • تهران به شهرستان (راه دور): دو تا سه روز کاری
  • شهرستان (راه نزدیک) به تهران: دو تا سه روز کاری
  • شهرستان (راه دور به تهران): سه روز کاری
  • شهرستان (راه نزدیک) به شهرستان (راه دور): سه روز کاری
 2. آیا زمانی‌که بسته در مسیر قرار دارد، فرستنده می‌تواند آن‌را بازگرداند؟
 3. بله، تا زمانی که گیرنده بار را دریافت نکرده است مالکیت بار برای فرستنده بوده و فرستنده می‌تواند بار را بازگرداند.

 4. میزان جبران خسارت برای هر بسته چگونه محاسبه می‌شود؟
 5. پاسخ: طبق قوانین تیپاکس، حداقل مبلغ جبران خسارت برای بسته‌ها 400 هزار تومان و حداکثر مبلغ 60 میلیون تومان است. این هزینه برای مشتریان قراردادی بیشتر بوده و تا سقف 100 میلیون تومان را شامل می‌شود. همچنین مبلغ جبران خسارت برای پاکت‌های حاوی اوراق و اسناد مجاز، 200 هزار تومان و برای پاکت‌های حاوی کالا، حداکثر ۱ میلیون تومان درنظر گرفته شده است. در صورتی‌ که مشتری درخواست خدمت جبران خسارت بیش از 100،000،000 تومان داشته باشند، باید درخواست قرارداد ارسال بسته و جبران خسارت را با واحد فروش، از طریق تلفن 41036000-021 ، داخلی واحد فروش مطرح و قرارداد فروش منعقد کند. مبلغ جبران خسارت با توجه به ارزش ثبت شده بسته توسط فرستنده، در نظر گرفته شده است تا در صورت بروز خسارت برای بسته‌های مجاز، به اندازه مبلغ تعیین شده، جبران شود.

 6. آیا برای ارسال بسته، داشتن کد پستی گیرنده ضروری است؟
 7. درصورت کامل بودن آدرس گیرنده، کد پستی ضروری نیست.

 8. آیا استفاده از سرویس درب ‌به ‌درب هزینه اضافه به‌ همراه دارد؟
 9. تمامی سرویس‌های تیپاکس درب‌به‌درب بوده و هزینه اضافه‌ای برای مشتری به‌همراه ندارد.